sobota, 09 czerwiec 2012 17:18

Spotkanie z Szewczykiem Dratewką

Spotkanie z Szewczykiem Dratewką Spotkanie z Szewczykiem Dratewką

Pewnie większość dzieci kiedyś słyszała o Szewczyku Dratewce. Dziadkowie lub rodzice wieczorami snuli o nim opowieści i roztaczali obrazy dalekich królestw i krain. Poznać jednak osobiście Szewczyka Dratewkę, to nie lada atrakcja. W tego bajkowego bohatera wcielił się jeden z aktorów z Teatru w Lesznie, który przybył do Władysławowa, by dzieciom z terenu gminy zaprezentować bajkę o niezwykłych przygodach dzielnego Szewczyka. A wszystko to działo się w czwartek, 21 stycznia na scenach Domu Kultury we Władysławowie oraz w Wyszynie.

Kiedy we Władysławowie zniecierpliwiona publiczność wyczekiwała na rozpoczęcie przedstawienia, między rzędami krzeseł pojawił się dziwny człowiek, który wszystkim chciał naprawiać buty. Szybko okazało się, że to Szewczyk Dratewka, o przygodach którego wszyscy mieli się dowiedzieć. Po chwili rozpoczęło się przedstawienie, w którym nie tylko zagrali aktorzy z Leszna, ale też chętni z sali. A tych nie brakowało. Już kilkuletnie dzieci mogły postawić swoje pierwsze kroki na scenie. Dzięki współpracy z bajkowymi bohaterami, baśń o dzielnym Szewczyku udało się zaprezentować do końca. Śmiechu było przy tym co niemiara. A oklaskami zostali nagrodzeni zarówno doświadczeni aktorzy, jak i ci młodzi, wybrani spośród publiczności. Po tak udanym występie, teatralna trupa szybko wyruszyła na podbój sceny w Wyszynie i tam również oczarowała publiczność. Aktorzy z kolei oczarowani władysławowską publicznością już przygotowują się do kolejnych występów i z pewnością wkrótce znów odwiedzą Władysławów.