sobota, 09 czerwiec 2012 17:41

Jubileusz par małżeńskich

Jubileusz par małżeńskich Jubileusz par małżeńskich

Miłość jest życiem, jego największą wartością. To właśnie w niej rozkwitają wiersze, czyny i wszystko inne. Miłość jest sercem całości. Kiedy serce stanie, umiera wszystko inne, wszystko staje się zbędne, bezużyteczne. Jakże dobrze słowa Włodzimierza Majakowskiego oddają siłę i potęgę miłości. Ale jeszcze piękniejszym jej obrazem jest miłość małżonków, którzy przed pół wiekiem nie zważając na nic, mieli siłę złączyć swoje drogi, by wspólnie kroczyć przez życie. 30 stycznia dostojnych Złotych Jubilatów z terenu gminy Władysławów zaproszono do Gminnego Ośrodka Kultury, by za trud włożony w pielęgnowanie życia rodzinnego, w wychowanie dzieci, za przeciwstawianie się troskom i trudom w codzienności, złożyć im gratulacje.

Spośród 21 zaproszonych par małżeńskich, świętujących w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego, aż 16 odpowiedziało pozytywnie na zaproszenie Urzędu Stanu Cywilnego oraz GOK i zdecydowało się wspólnie przeżywać ten wyjątkowy jubileusz. W doniosłych chwilach towarzyszyli im zaproszeni goście: proboszcz parafii ks. kanonik Andrzej Kaczmarek, wójt gminy, Krzysztof Zając z żoną, przewodnicząca Rady Gminy, Krystyna Michalak z mężem, zastępca wójta, Piotr Szewczyński z żoną, kierownik NZPOZ „Medyk”, Jerzy Zendlewicz oraz przedstawiciel WKU w Turku, major Krzysztof Matczak.

Wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie". Otrzymali także okolicznościowe dyplomy. Aktu dekoracji dokonał wójt Krzysztof Zając wraz z gośćmi. Zaszczytne odznaczenia otrzymali: Zofia i Hieronim Bartczak. Krystyna i Ignacy Darul, Sabina i Józef Drzewieccy, Marianna i Kazimierz Jackowiak, Sabina i Czesław Jeska, Łucja i Tadeusz Kilańscy, Irena i Henryk Krygier, Honorata i Stanisław Kuśmierek, Janina i Eugeniusz Lipscy, Helena i Franciszek Matusiak, Anna i Czesław Petrus, Marianna i Kazimierz Rajczyk, Zofia i Józef Robak, Maria i Władysław Rybiccy, Kazimiera i Józef Siepka, Zofia i Julian Walczyńscy, Irena i Ryszard Walczyńscy, Anna i Cyryl Wilamowscy, Zofia i Stanisław Wiśniewscy Jadwiga i Jerzy Wojnarowscy oraz Zofia i Franciszek Węcławek.

Dla małżonków największym skarbem są dzieci. Tym bardziej na uznanie zasługują ci rodzice, których synowie odbyli zaszczytną służbę wojskową. Na wniosek komendanta WKU w Turku, Minister Obrony Narodowej nadał państwu Krystynie i Ignacemu Darulom medal „Za zasługi dla obronności kraju”.

By uczcić te radosne chwile, wójt gminy wzniósł toast za wszystkie pary, a na sali rozbrzmiał dźwięk donośnego „Sto lat!” Uroczystość odbyła się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, życzenia, a także wspólny poczęstunek oraz miła chwila wspomnień. Wieczór uświetnił występ zespołu „Wspomnienie” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury. Jubilaci mogli wysłuchać piosenek, mówiących o miłości, wspólnym życiu i trwaniu, a także pośpiewać razem z artystami i śpiewnym krokiem rozpocząć drogę ku brylantowym godom.