czwartek, 12 kwiecień 2012 14:13

Złote Gody

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)
Złote Gody Złote Gody

Zmienia się świat, zmieniają się zwyczaje, ale jedno jest w świecie stałe – potęga miłości. Jak pisał św. Paweł: „Miłość wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje”. O tym, że miłość to wspaniałe uczucie najlepiej wiedzą małżonkowie, którzy dzięki niej wspólnie stawiają czoła codzienności, trwając w uczuciu na dobre i na złe. Największy zaś skarb, posiadają ci, którzy w miłości trwają przez długie lata. 50 wspólnie spędzonych lat, to rzecz bezcenna, a tyle właśnie przeżyli razem Złoci Jubilaci z gminy Władysławów, którzy 3 lutego świętowali ten jakże dostojny jubileusz.


Jedni znali się od dzieciństwa, inni długo musieli szukać, by odnaleźć drogę do swych serc, ale w końcu wszystkie pary połączyła miłość. I choć minęło 50 lat, uczucie małżonków nie wygasło. Każdy kolejny rok przynosił siłę do tego, by trwać dalej w miłości. 3 lutego Złoci Jubilaci odpowiedzieli na zaproszenie Urzędu Gminy, by w restauracji „Dębowa” wspólnie z Władzami i pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego świętować 50-lecie pożycia małżeńskiego. Na uroczystość przybyło 5 par. Byli to: Janina i Bolesław Bocianowie, Kazimiera i Józef Borowscy, Maria i Jan Czekała, Kazimiera i Zenon Lodzińscy oraz Gabriela i Henryk Marciniakowie. W doniosłych chwilach towarzyszyli im zaproszeni goście: proboszcz parafii ks. kanonik Andrzej Kaczmarek, wójt gminy, Krzysztof Zając z żoną, przewodnicząca Rady Gminy, Krystyna Michalak z mężem, sekretarz gminy, Tomasz Rajczyk z żoną, skarbnik gminy, Elżbieta Klanowska z mężem oraz pracownicy USC, Urszula Kowalska i Zdzisława Kacprzak.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie". Otrzymali także okolicznościowe dyplomy. Aktu dekoracji dokonał wójt gminy, Krzysztof Zając wraz z gośćmi.

Wyjątkowy Jubileusz został uwieczniony na pamiątkowych fotografiach. A żeby jeszcze donioślej uczcić te radosne chwile, wójt gminy wzniósł toast za wszystkie pary. Na sali rozbrzmiał dźwięk donośnego „Sto lat!”, a w oczach Jubilatów zaiskrzyło się od wzruszeń. Uroczystość dopełniły gratulacje, kwiaty, życzenia, a także wspólny poczęstunek oraz miła chwila wspomnień. Wieczór uświetnił występ zespołów „Venus” oraz „Foch”, prowadzonych przez Wiesława Zydorkiewicza, a działających przy Gminnym Ośrodku Kultury. Jubilaci mogli wysłuchać piosenek, mówiących o miłości, wspólnym życiu i trwaniu, a także pośpiewać razem z artystami i śpiewnym krokiem rozpocząć drogę ku brylantowym godom. Choć tak naprawdę nie nazwa jubileuszu, a miłość jest ozdobą duszy i jej najwspanialszym klejnotem.


Przejdź do galerii zdjęć z wydarzenia


BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.