wtorek, 19 styczeń 2016 13:27

Koncrt Haliny Frąckowiak

W dniu 17 stycznia 2016 r. na scenie sali widowiskowej Domu Parafialnego w Russocicach wystąpiła Pani Halina Frąckowiak. Organizatorami koncertu był Urząd Gminy Władysławów oraz Gminny Ośrodek Kultury we Władysławowie.

Na koncercie gościli m. in. Pan Ryszard Bartosik - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ks. kanclerz Kurii Włocławskiej - Artur Niemira, ks. notariusz Kurii Włocławskiej - Krzysztof Stawicki, ks. kanonik Andrzej Kaczmarek - proboszcz parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Russocicach, radni Rady Gminy Władysławów oraz mieszkańcy Gminy Władysławów.

Pani Halina Frąckowiak zadebiutowała 10 kwietnia 1963 r., jako uczennica Technikum Ekonomicznego, w poznańskim Domu Kolejarza w ramach eliminacji do II Festiwalu Młodych Talentów. Zaśpiewała wówczas piosenkę ,,Mister wonderfull" z repertuaru Ludmiły Jakubczak, kwalifikując się do następnego etapu i otrzymując propozycję wspólnych koncertów z zespołem ,,Czerwono-Czarnymi". Dotarła do finału Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie zaśpiewała piosenkę ,,I'm sorry" Brendy Lee. Została laureatką tzw. ,,Złotej Dziesiątki" obok Katarzyny Sobczyk, Zdzisławy Sośnickiej, Tadeusza Nalepy, Miry Kubasińskiej. W 1968 r. wystąpiła po raz pierwszy na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Pracując z zespołami Czerwono-Czarnymi, Grupą ABC, Tarpany czy Drumlersi wylansowała swoje największe przeboje takie jak: ,,Ktoś", ,,Czekam tu", ,,Napisz proszę", ,,Za mną nie oglądaj się", ,,Droga do gwiazd". W 1972 r. rozpoczęła karierę solową. Kolejne lata to liczne występy, nagrania radiowe i telewizyjne, festiwale, koncerty krajowe i zagraniczne, które można było obejrzeć w wielu miejscach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii. Występowała m. in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, Teatrze Wielkim w Łodzi i Warszawie. Nagrała ponad 20 płyt i kaset. Jest laureatką wielu nagród, wyróżnień i odznaczeń, m. in. Srebrnej i Brązowej Kotwicy Sopockiego Lata, nagrody Polsko-Amerykańskiej Agencji Artystycznej, Srebrnego Pierścienia, nagrody indywidualnej Prezesa Komitetu Radia i Telewizji, Złotej Płyty, Medalu Zasłużonego Kulturze Gloria Artis, Złotego Krzyża Zasługi.

Pani Halina Frąckowiak w swoim repertuarze oprócz wyżej wspomnianych przebojów, może pochwalić się takimi utworami jak: ,,Bądź gotowy dziś do drogi", ,,Anna już tu nie mieszka", ,,Dancing Queen", ,,Papierowy księżyc", ,,Serca gwiazd", ,,Jak pięknie by mogło być", ,,Bawmy się w życie", ,,Idę dalej", ,,Nie bój się żyć", ,,Tam, gdzie lekki wieje wiatr", ,,Atlantydo żyj wiecznie".

Koncert Pani Haliny Frąckowiak podzielony był na dwie części: pierwsza to znane wszystkim kolędy, wśród których piosenkarka zaśpiewała ,,Cichą noc”, ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Mizerna cicha”. Druga to popularne i lubiane przeboje Pani Haliny Frąckowiak. Mieliśmy okazję usłyszeć takie hity jak: ,,Anna już tu nie mieszka”, ,,Napisz proszę”, ,,Bądź gotowy dziś do drogi”, ,,Papierowy księżyc”, ,,Jak pięknie by mogło być”, ,,Panna Pszeniczna”.

Po zakończonym koncercie Wójt Gminy Władysławów - Krzysztof Zając serdecznie podziękował Pani Halinie Frąckowiak za przepiękny i wzruszający występ oraz wręczył w podziękowaniu ogromny bukiet czerwonych róż, jednocześnie życząc dalszych sukcesów na scenie.

Koncert Pani Haliny Frąckowiak przyciągnął rzesze widzów, którzy wypełnili salę widowiskową Domu Parafialnego po same brzegi. Piosenkarka zachęcała zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania znanych kolęd i przebojów. Po występie Gwiazdy można było zakupić płytę, dostać pamiątkowy autograf i zrobić wspólne zdjęcie.

Niedzielny wieczór dla wszystkich uczestników koncertu był wyjątkowy i magiczny. Pani Halina Frąckowiak swoim występem oczarowała zaproszonych gości i mieszkańców Gminy Władysławów, którzy gorącymi brawami dziękowali za niezwykłe wystąpienie i niezapomniane wrażenia.

E. M.