sobota, 30 lipiec 2016 16:28

I MISTRZOSTWA POLSKI PUCHAR POLSKI CLASSIC TRIAL 2016

Napisane przez 
Oceń ten wpis
(0 głosów)

miniony weekend (tj. 11-12 czerwca 2016 r.) byliśmy świadkami niezwykle ekstremalnego show w Gminie Władysławów, albowiem w Russocicach odbyły się I Mistrzostwa Polski -  Puchar Polski - Classic Trial – III i IV Runda w Rajdach Motocyklowych Trial 2016 – organizowane przez Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego w Warszawie. Nadto organizatorami zawodów był Urząd Gminy Władysławów oraz Miejski Klub Motorowy ,,TUR-MOT” w Turku. W zawodach wystartowało ponad 90 uczestników z całej Polski.

Uroczystego otwarcia trialu motocyklowego 2016 dokonał Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając wraz z Jarosławem Witułą – Prezesem Miejskiego Klubu Motorowego „TUR-MOT” w Turku i Andrzejem Wyrwichem – sędzią głównym. W stronę zawodników popłynęła fala życzeń – najlepszych wyników, samych sukcesów i bezpiecznych zawodów.

Swoją obecnością na zawodach zaszczycił Senior Pan Lucjan Korszek - Prezes Sparty Wrocław, Przewodniczący Okręgowej Komisji Sportu Motocyklowego, działający od 57 lat w Polskim Związku Motorowym, będący zawodnikiem trialu motocyklowego 20 lat, wielokrotnie startujący  w zawodach. Pan Korszek wyraził radość, że po owocnych staraniach, m. in. właśnie okręgu wrocławskiego, Mistrzostwa odbywają się w Russocicach. Podkreślił, że właśnie na tych zawodach startuje wyjątkowo dużo zawodników, albowiem to jedna z rekordowych w historii ilości startujących motocyklistów.

Wyżej wspominane zawody polegają na jeździe po odcinkach jazdy obserwowanej (OJO), podczas której zawodnicy pokonują lekkim motocyklem rozmaite przeszkody, np. zwalone drzewa, strome podjazdy, kamienie, opony, płyty itp. Zawodnicy starają się przejechać wyznaczone odcinki, tak, by uzyskać jak najmniej punktów karnych. Ilość punktów decyduje o zajętym miejscu w zawodach. O sukcesie w trialu motocyklowym decyduje nie tylko jazda na motocyklu, ale także przygotowanie sprawnościowe, a zatem wytrzymałość, siła, szybkość, moc i zdolności koordynacyjne.  

Po uroczystym otwarciu Mistrzostw motocykliści ruszyli po wyznaczonej trasie, zmagając się z przeróżnymi przeszkodami, mając do pokonania 10 odcinków rozmieszczonych w różnych miejscach żwirowni Russocice. Zawodnicy przez dwa dni pokonywali napotykające ich trudności – sobota – III Runda w Rajdach Motocyklowych Trial 2016, natomiast w niedzielę – Runda IV.

Wszyscy zawodnicy szczęśliwie i bezpiecznie, bez urazów i kontuzji ukończyli zawody. Pogoda dopisała, a także wierni kibice, którzy przybyli nie tylko z Gminy Władysławów i okolic, ale także z Krakowa, Łodzi, Poznania, Kalisza, czy Gliwic. 

Sami zawodnicy oceniają zawody pozytywnie: ,,Sekcje bardzo dobrze przygotowane, odcinki odpowiednio rozmieszczone, jeden odcinek specjalnie dalej usytuowany, by rozluzować kolejki, by trochę motor ,,przepalić”, trasa bardzo trudna, z uwagi na słoneczną pogodę dużo pyłu, kurzu, piasku, który jest często zmylny, na pewno będzie wiele punktów karnych, a to wiąże się z tym, że zawody są bardziej widowiskowe” - Marcin Bugajewski – Klub Sparta Wrocław; ,,Zawody bardzo udane, dużo zawodników, odcinki przez wszystkich chwalone, pogoda dopisuje, sędziowie sprawiedliwi, wykwalifikowani, wszystko przygotowane na wysokim poziomie” - Łukasz Grzybowski MKM TUR-MOT Turek; ,,Zawody ciekawe, emocjonujące, odcinki usytuowane bardzo dobrze, bezpieczne, aczkolwiek trudne, mogłoby trochę pokropić, wówczas byłoby mniej kurzu, uważam, że zawody zostały profesjonalnie przygotowane, nie zauważam minusów” - Paweł Ryncarz KKCiM SMOK Kraków; ,,Pogoda super, jest słońce, jest sucho, trochę się kurzy, jest wiatr, który pomaga, albowiem teren jest płaski, nie ma takiego typowego schronienia, odcinki usytuowane są na sekcjach sztucznych, jest dużo betonu, powalonych drzew, wrażenia super, minusik: taśmy wyznaczające trasy szybko ulegające uszkodzeniu, organizatorzy spisali się rewelacyjnie, dużo ludzi przyjechało do Russocic, super” - Michał Łukaszczyk AMK Gorce Nowy Targ. 

Mieszkańcy Gminy Władysławów, okolic oraz przybyli kibice z całej Polski bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat organizacji trialu motocyklowego 2016 na terenie Russocic. To wielkie widowisko, atrakcja i rozrywka dla mieszkańców, promocja całej Gminy Władysławów, oby takich imprez było w Gminie jak najwięcej.

Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając zapytany: ,,Czy zgadza się z przytoczonymi wypowiedziami zawodników, mieszkańców i kibiców?” - odpowiedział: ,,Tak, to wielka promocja i zaszczyt dla Gminy Władysławów, albowiem gminy zabiegają o organizację tak wysokiej rangi zawodów na swoim terenie. Na tej imprezie skorzystali właściciele sklepów, lodziarni, restauracji, czy hoteli – a zatem mieszkańcy Gminy i okolic. Chciałbym podkreślić, iż organizacja tych zawodów w Russocicach jest jednocześnie wizytówką całej Gminy. Sam odebrałem kilka telefonów z zapytaniem o nocleg, restaurację, położenie miejscowości. Poleciłem okolicznych mieszkańców, przybliżyłem lokalizację terenu, przedstawiłem uroki okolicy. Gmina zainwestowała niewiele środków w to wydarzenie, we własną promocję – 2.800,00 zł, albowiem udało się pozyskać wielu innych sponsorów, którzy wydali ponad 4 tys. złotych i więcej, by móc zaistnieć, zareklamować swoje logo podczas tego niezwykle ważnego wydarzenia. Promocja gminy jest jednym ze sposobów wspierania jej rozwoju. Odpowiedni marketing to nie tylko mniejsze bezrobocie w regionie, ale przede wszystkim szansa na rozwój i wyższą jakość życia mieszkańców. Taka promocja to także cierpliwe kształtowanie wizerunku gminy jako miejsca właściwego dla odpowiednich działań. To było ogromne, nowe dla nas wyzwanie, myślę, że doskonale sobie z nim poradziliśmy, dzięki wielkiemu zaangażowaniu Klubu ,,TUR-MOT”, Pracowników Urzędu Gminy Władysławów, Gminnego Ośrodka Kultury i mieszkańców Gminy Władysławów, głównie Russocic. 

Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w miejscu startu drugiego dnia zawodów, w niedzielę – 12 czerwca. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe. Statuetkę z rąk Seniora Pana Lucjana Korszek, w podziękowaniu za współpracę w organizacji zawodów otrzymał Wójt Gminy Władysławów Krzysztof Zając.  

Najlepsi zawodnicy I Mistrzostw Polski – Pucharu Polski – Classic Trialu – III i IV Rundy w Rajdach Motocyklowych Trial 2016.

Puchar Polski

Grupa Weterani:

1. Mariusz Ambroziewicz,

2. Andrzej Basaj,

3. Franciszek Niewiadomy.

Klasa Otwarta:

1. Jacek Gardoń,

2. Filip Styła,

3. Michał Łapka.

Klasa Kobiet:

1. Kinga Błaszczyk,

2. Julia Boronowska,

3. Oliwia Błaszczyk.

Grupa Młodzik:

1. Paweł Ryncarz,

2. Hubert Galica,

3. Jan Marusarz.

Grupa Maluch:

1. Miłosz Żyznowski,

2. Jakub Bolek,

3. Krzysztof Dudek.

Grupa Amator:

1. Marcin Bugajewski,

2. Arkadiusz Boronowski,

3. Paweł Bargieł.

Classic Trial:

1. Zbigniew Łupkowski,

2. Jarosław Jeźdzewski,

3.  Sebastian Lonycz.

I Mistrzostwa Polski:

Grupa A:

1. Gabriel Marcinów,

2. Michał Łukaszczyk,

3. Łukasz Zborowski.

Grupa B:

1. Rafał Luberda,

2. Krzysztof Martyna,

3. Sebastian Cyrwus.

Grupa C:

1. Piotr Ryncarz,

2. Tomasz Świtalski,

3. Michał Brzyszcz.

Grupa Młodzik:

1. Maciej Steskal,

2. Krzysztof Ryncarz,

3. Patryk Susz.

Grupa Junior:

1. Łukasz Zborowski,

2. Jan Daniel Gasienica,

3. Daniel Nykaza.

Grupa Otwarta:

1. Gabriel Marcinów,

2. Michał Łukaszczyk,

3. Krzysztof Martyna.

Grupa Senior:

1. Rafał Luberda,

2. Tomasz Hajduk,

3. Piotr Ryncarz.

Klasyfikacja klubowa:

1. Amk Gorce Nowy Targ,

2. KKCiM Smok Kraków,

3. AMK Gliwice,

4. MKM TUR-MOT Turek

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Gabriel Marcinów. 

 

Wójt Gminy Krzysztof Zając serdecznie gratulował wspaniałych wyników, nie tylko tym najlepszym, ale wszystkim zawodnikom, którzy ukończyli zawody nie należące do najłatwiejszych. Dziękował za wyróżnienie – statuetkę, to wielki zaszczyt być Gospodarzem tak wysokiej rangi zawodów. Swoje zadowolenie, gratulacje i podziękowania w stronę zawodników, Wójta, sponsorów, kibiców skierowali Pan Jarosław Wituła oraz sędzia Andrzej Wyrwich.

W optymistycznym nastroju zakończono ceremonię wręczenia nagród, a zatem I Mistrzostwa Polski – Puchar Polski – Classic Trial – III i IV Runda w Rajdach Motocyklowych Trial 2016 przechodzą do historii jako udane, emocjonujące wydarzenie w Gminie Władysławów.    

 

E. M.

BIP

Dla administratora

Kontakt

T: +48 63 279 50 93

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.